KAM NA VÝLET / Zábavní centra a parky

Naučně-zábavný park Mirakulum.
Park Mirakulum
Naučně-zábavný park Mirakulum. 
Autor / zdroj foto: www.mirakulum.cz

Park Mirakulum / Milovice

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 12 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete tady lesní hřiště, kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a širokou nabídku občerstvení. V neposlední řadě si můžete vyzkoušet jízdy BVP v sousedním Tankodromu.

Hrad MirakulumMohutný hrad s unikátním designem disponuje osmi vysokými věžemi s vyhlídkou do parku. Jeho součástí jsou také prolézačky a podzemní chodby, do kterých je třeba vzít si baterku.

Vodní světUnikátní vodní dílo, které přináší nevšední zábavu malým i velkým. Osvěžující atrakce nabízející naučnou hru s vodou. Nezapomeňte na plavky (pro malé děti plenové plavky). Při nepřízni počasí si park vyhrazuje právo Vodní svět neotevřít.

Lesní městoRozvětvené lesní město s věžemi a lanovými stezkami v korunách stromů, ale také rozsáhlá síť podzemních chodeb.

FarmaUnikátní herní prvek pro nejmenší návštěvníky, který nikde jinde v České republice nenaleznete. Ač jsou všechna zvířata vyrobena z laminátu, vypadají velmi věrohodně, jsou v reálných podobách i velikostech. Naleznete zde odpočívající kozy, ovce a husy. Ve stájích koně, kteří čekají na vyhřebelcování. Kravičky se těší na podojení od šikovných dětských ruček. Můžete nahlédnout do kurníku ke slepicím. Z králíkárny voní seno. Na střeše samozřejmě nechybí holubi. Ve stínu pod dubem u psí boudy na vše pozorně dohlíží jeden z mnoha psích kamarádů.

Autodrom Rolly ToysTento herní prvek v parku patří všem dětem, které si chtějí vyzkoušet jízdu na šlapadlech nebo odrážedlech od značky Rolly Toys. Tato funkční vozidla jsou vyrobena ve věrných originálních barvách traktorů a jiných vozidel a jsou téměř nezničitelná. Kluci a holky, kteří milují dobrodružství, si vyzkouší jízdu na dopravním hřišti, kde nechybí semafor, který řídí dopravu nebo železniční přejezd. Stačí si vybrat a jízda začíná! Zóna je určena pro nejmenší děti, o kterých máte neustálý přehled z pohodlného posezení. Odrážedla a šlapadla jsou určena pro děti do výšky 130 cm.

Tajemné bludištěPodaří se vám vysvobodit se z hustých habrových keřů? Více jak kilometr zapletených cest a slepých uliček.

Velké trampolínyTrampolíny o rozměrech 25 x 13 metrů, čtyři velké trampolíny jsou rozmístěny v různých částech parku, jednu menší trampolínu naleznete v dětské vesničce pro ty nejmenší děti.

Lesní stezka se zvířátkyPříjemná procházka klidnou lesní stezkou, při které se dozvíte spoustu zajímavostí. Naučné moduly a environmentální prvky.

Naučné zahradyProjít se můžete zahradami s dvanácti druhy zemědělských plodin a množstvím bylinek, jejichž skladba a podoba se mění podle ročního období. Zemědělské plodiny a sezónní bylinky.

Velké houpačkyPřímo uprostřed parku se nacházejí čtyři obří houpačky. Houpačky jsou zavěšené ve výšce 12 metrů a mají kmit kolem 20 metrů.

Dětská vesničkaSvým nezaměnitelným designem podněcuje dětskou fantazii, kterou mají nejmenší děti při hře tolik rády.

Dětské dílničkyNa pěti stovkách čtverečných metrů zastřešeného prostoru fungují výtvarné a tvůrčí dílny. V červnu jsou dílničky v provozu pouze o víkendech, o prázdninách každý den.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby i cen vstupného najdete na webu Parku Mirakulum.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.