Zpravodajství

První hříbě letošního roku se dnes narodilo v rezervaci divokých koní u Milovic
Milovice
První hříbě letošního roku se dnes narodilo v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.
Unikátní nymburská památka bude zachráněna. Město zahájí revitalizaci Starého děkanství
Nymburk
Radní schválili vypsaní veřejné zakázky na revitalizaci Starého děkanství a věže Kaplanky, které jsou chráněny jako kulturní památka. Bohužel celý objekt v průběhu uplynulých desetiletí chátral, což se velice negativně podepsalo na jeho stavu. Budova bude mít nově víceúčelové využití.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Výstavba Lidlu a dalších prodejen v severní části Nymburka dostala zelenou
Nymburk
Zastupitelé na svém prvním letošním zasedání schválili změnu územního plánu, která umožní výstavbu prodejny společnosti Lidl s dalšími doplňkovými prodejnami, případně službami, v severní části Nymburka. Projekt mimo jiné přispěje ke snížení dopravy v centru města.
Řešení nové železniční zastávky nejen pro Jankovice je na světě
Nymburk
Vedení města Nymburk jedná se zástupci Správy železnic a Integrované dopravy Středočeského kraje o využití železniční zastávky Kamenné Zboží také pro Nymburáky. Upravená zastávka by se stala alternativou nejen pro obyvatele nedalekého sídliště Jankovice, ale především potřebným dopravním uzlem pro vznikající lokality za Poliklinikou, Na Hroudách a dalších.
Orel mořský se stal novým obyvatelem rezervace velkých kopytníků u Milovic
Milovice
Orel mořský, největší dravec Česka a největší orel Evropy, se začal pravidelně objevovat v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Historie

29. května 1453

dobyli turci v čele se sultánem Mehmedem II. Konstantinopol – Byzantská říše zanikla. (Toto datum je některými historiky považováno za konec středověku.)

Věda

29. května 1914

dostala chemická abeceda české koncovky navržené Emilem Votočkem a Alexandrem Sommerem-Baťkem.

Věda

29. května 1919

testoval Arthur Eddington při zatmění Slunce poprvé platnost všeobecné teorie relativity.