KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum přibližuje nejen přírodní zajímavosti Lysé a blízkého okolí. Najdete zde i osobní věci místního rodáka Bedřicha Hrozného
 
Autor / zdroj foto: Muzeum Bedřicha Hrozného

Muzeum Bedřicha Hrozného / Lysá nad Labem

Stálá expozice Muzea Bedřicha Hrozného, umístěná v nově rekonstruovaném barokním památkově chráněném domě, seznamuje návštěvníky prostřednictvím množství sbírkových předmětů a prezentačních panelů s významnými etapami bohaté historie spojené s městem Lysá nad Labem.

Návštěvníci mohou nahlédnout do minulosti života města, a to od nejstarších dějin, prostřednictvím bohatých archeologických nálezů, přes významnou kapitolu období baroka, které zanechalo ve městě nezanedbatelnou stopu, až po přelom 19. a 20. století a poznat významné rodáky města. Osobnost Bedřicha Hrozného, jeho vědeckou činnost a oblast starověkého Předního východu, prezentuje množství unikátních sbírkových předmětů a listinného materiálu v navazující části expozice.

Nechybí zde ani osobní věci Bedřicha Hrozného, rodáka z Lysé nad Labem, předního orientalisty a rozluštitele chetitského jazyka.

Poslední část stálé expozice je věnována přírodním zajímavostem Lysé a blízkého okolí.

Ve výstavním prostoru se v průběhu roku střídají krátkodobé výstavy. Pro zájemce z řad veřejnosti se příležitostně pořádají přednášky.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.