EKONOMIKA / Investice

Stavba nového bazénu v Nymburku může začít
Vizualizace nového bazénu. 
Autor / zdroj foto: Olga Vendlová

Nymburk

Plány se mění po velmi dlouhé době v realitu. Zastupitelé na 2. zasedání Zastupitelstva města Nymburk schválili uzavření smlouvy o dílo na stavební práce „Bazén Nymburk“ se společností HOCHTIEF CZ a. s. Tohoto vítěze výběrového řízení doporučila hodnotící komise radě města na základě nejvýhodnější cenové nabídky. Krytý bazén včetně wellness bude díky pestrosti nabízených služeb určen široké veřejnosti od dětí až po seniory, školám i sportovním oddílům ke sportu i relaxaci.

„Stojíme před startem samotné realizace novostavby plaveckého bazénu, kterou jsme Nymburákům slíbili, a i tento velký slib plníme. Veliký kus práce, za který bych chtěl všem zainteresovaným poděkovat, je za námi, ale ještě větší sousto před námi. Velice vítám, že se stavby ujme vítězná firma HOCHTIEF CZ, která je již v Nymburce poměrně známá a zavedená. V Nymburce již tato společnost zhotovila oceněnou lávku přes Labe, která byla též náročným projektem,“ uvedl starosta města Ing. Tomáš Mach, Ph.D.  

Vysoutěžená cena díla je 388 842 658 korun bez DPH. Město je připraveno stavbu financovat ze svých zdrojů a zajištěného finančního úvěru. Po podpisu smlouvy o dílo bude následovat předání staveniště stavební firmě, která zahájí přípravu a samotnou realizaci. Na předání dokončené stavby má zhotovitel osmnáct měsíců. Ještě před dokončením se počítá se zahájením funkčních zkoušek.  

Nový krytý plavecký bazén u Labe vedle zimního stadionu nabídne celoroční využití pro plavecké aktivity i relaxaci v rámci wellness a saunového světa. V hlavní hale návštěvníci najdou plavecký bazén (25 m, 6 drah), dětský bazén s atrakcemi, tobogán, relaxační bazén s vířivou lavicí a průplavem do venkovní části. Okamžitá kapacita činí přibližně 130 osob. Oddělený wellness provoz s okamžitou kapacitou 55 osob zahrnuje dvě saunové kabiny, parní kabinu, vířivý bazén, odpočívárnu a venkovní terasu. Na rozdíl od stávajícího bazénu nabízí dostatečné množství parkovacích míst, napojení na cyklostezku a možnost rozšíření areálu o venkovní prvky.  

Autor / zdroj: Olga Vendlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.