VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Skatepark v Nymburce vznikne ještě letos
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Nymburk

Město Nymburk vybralo zhotovitele skateparku a předpokládá zahájení stavby ve druhém pololetí roku 2024 a dokončení ještě letos. Rozloha tohoto sportoviště bude více než 1505 metrů čtverečních.

„Soutěž dodavatele realizace skateparku byla vypsána začátkem prosince loňského roku. Tomuto kroku pak předcházela výstavba víceúčelového hřiště u ZŠ Tyršova a aktuálně probíhající přeložka cyklostezky v samotném sousedství budoucího skateparku. Ve výběrovém řízení zvítězila společnost INGBAU CZ s.r.o. z Pardubic s nabídkovou cenou 11 982 029 korun bez DPH,“ upřesnila místostarostka Stanislava Tichá.

Předpokládaný termín zahájení stavby je červenec 2024, ale termín se může změnit kvůli kolizi s demolicí zimního stadionu a dalšími stavebními pracemi, které v tomto místě probíhají. Do lokality je pouze jedna přístupová cesta, která je především využívána pro stavbu Relaxačního centra Labe, přeložky cyklostezky a rekonstrukcí mostku Na Parkáně. Všechny tyto stavební akce musí být řádně zkoordinovány.

Autor / zdroj: Marta Svobodová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.