Zpravodajství / ARCHÍV

Projekt Modernizace osvětlení ZŠ Tyršova cílí na zlepšení kvality vzdělávání dětí školního věku
Městu Nymburk byla přidělena dotace na výměnu vnitřního osvětlení v kmenových třídách s cílem snížení energetické náročnosti objektu ZŠ Tyršova z dotačního titulu MAS Podlipansko.
Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2024 obdržel snímek „NGC 2359 - Thorova helma“, jehož autorem je Roman Hujer
První lednové kolo 19. ročníku soutěže Česká astrofotografie měsíce má svou vítěznou fotografii. Mlhovina Thorova helma, jejímž autorem je astrofotograf Roman Hujer, nás zavede do barevného chaotického světa vzdáleného vesmíru plného překvapení a tajemství. Objevil ji Friedrich Wilhelm Herschel 31. ledna 1785. Tato emisní mlhovina o průměru 30 světelných let se nachází ve vzdálenosti asi 15 000 světelných let od nás. Jedná se o obří mezihvězdnou bublinu.
Mokřady pro lidskou pohodu. Ornitologové zvou na vycházky za ptáky ke Světovému dni mokřadů
Na 2. února připadá Světový den mokřadů, v rámci kterého si na celém světě připomínáme důležitost těchto vodních ploch pro živočichy, rostliny, člověka i planetu. Datum odkazuje na den podepsání Úmluvy o mokřadech majících mezinárodní význam, jinak známé jako Ramsarská úmluva, 2. února 1971. U příležitosti oslav je naplánovaných mnoho akcí po celém světě, Česká společnost ornitologická (ČSO) se připojuje pořádáním vycházek na třech desítkách míst Česka.
ČPZP přispěje na genetické vyšetření párům, které plánují početí
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) doplnila od letošního roku nabídku preventivních programů o zcela nový program BabyGen. Výše příspěvku činí 4 000 korun a je určená k odhalení dědičných nemocí v období před plánovaným těhotenstvím.
Město Nymburk připravuje výběr na dodavatele stavby automatického parkovacího zařízení pro kola v Nymburce
Výstavba automatické „cyklověže“ je velmi dobrý podpůrný prostředek pro systém B+R, pro podporu obyvatel, aby využívali jízdní kolo jako dopravní prostředek pro cestu na vlakové nádraží.
Ptačí hodinky se zúčastnilo už 21 tisíc dobrovolníků. Lidé mají čas na odeslání výsledků do 14. ledna
Šestého ročníku celorepublikového sčítání ptáků nejen na krmítkách se 5.–7. ledna podle průběžných výsledků zúčastnilo 21 tisíc sčitatelů. Celkové číslo ještě poroste. Lidé mají čas odevzdat výsledky svého víkendového pozorování do 14. ledna na ptacihodinka.cz. Poté je začne Česká společnost ornitologická (ČSO) odborně vyhodnocovat. Očekává, že finální očištěné výsledky bude mít do konce ledna.
Dotazník ukáže, zda se pacienti s rakovinou dostanou k léčbě včas
Co trápí pacienty s onkologickým onemocněním? Jak rychle se v jednotlivých regionech dostanou ke správné diagnóze a léčbě? Orientují se v tom, co je čeká? To vše se stále snaží zjistit spolek Hlas onkologických pacientů.
Platnost karet Lítačka končících v roce 2024 se automaticky prodlužuje o tři roky
Stejně jako v předchozích letech, i v roce 2024 končí platnost dopravních karet Lítačka, které se začaly vydávat převážně v roce 2020. Pražská městská společnost OICT, jako provozovatel Lítačky, společně s Magistrátem hlavního města Prahy se rozhodly platnost karet Lítačka automaticky prodloužit o další tři roky. Všichni cestující, kterým karta v roce 2024 propadá, tak mohou cestovat s Lítačkou po Praze a Středočeském kraji až do roku 2027.
Nepotřebné odpadní pneumatiky patří na místo zpětného odběru
Město Nymburk podepsalo smlouvu se společností GREEN Logistics CZ s.r.o. za účelem zřízení nového veřejného místa zpětného odběru odpadních pneumatik v areálu sběrného dvora Nymburk. Buďte zodpovědní, pomozte zvýšit účinnost odevzdání nevhodných pneu a noste odpadní pneumatiky na místa zpětného odběru. Do lesa, do řeky, na louku ani do příkopu odpadní pneumatiky nepatří!
Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Vánoční shon začal a s ním spousta úkolů a starostí, ale také příjemných svátečních aktivit, jako je pečení, zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo adventních svíček.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vesmír

24. července 1969

v rámci programu Apollo úspěšně přistálo Apollo 11 ve vodách Tichého oceánu.

Historie

24. července 1848

předložil poslanec Hans Kudlich ze Slezska v říšském sněmu návrh na zrušení poddanství.

Vzdělávání

24. července 1919

byla v Brně založena Vysoká škola zemědělská (VŠZ).

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí