Ilustrační foto.
7.4.2018

Kladno vrátilo Jihlavě porážku a do tabulky získalo důležité body

KLADNO / JIHLAVA

Kladeňáci na Duklu od úvodu vletěli a do vedení šli po přesilovkové trefě Adama Kubíka. Když pak hokejisté z Vysočiny srovnali, vrátil Rytíře do vedení v početní výhodě David Tůma. Zakrátko navíc navýšil Jakub Strnad a hosté už se na zdramatizování nezmohli.

Začátek druhého střetnutí s Jihlavou byl oproti prvnímu barážovému zápasu jako den a noc. Rytíři začali velmi aktivně a soupeře příliš nepouštěli do hry. Odměnou jim byla přesilová hra, která byla hned ve čtvrté minutě využita! Adam Kubík se dostal k dorážce a pohotově Josefa Kořenáře překonal – 1:0. Tentokrát však Kladeňáci ani po vstřelené brance nezvolnili a nadále Duklu drželi pod tlakem. Hostující brankář už ale žádný puk nepustil a svým spoluhráčům umožnil také zahrozit. Jihlava nesehrála přesilovku v závěrečných minutách vůbec špatně, jenže recept na Lukáše Cikánka nenašla.

Do druhé části už vstupovala Dukla v daleko větší herní pohodě než do první třetiny a Kladeňáky mohlo mrzet, že z úvodního dějství nevytěžili víc. Cikánek předváděl jeden důležitý zákrok za druhým a do několika šancí se dostali i domácí. Roman Přikryl ale před úplně prázdnou brankou nezasáhl puk, který mu podjel pod čepelí, a hosté hned z protiútoku udeřili. Richard Diviš vyvezl puk, a Petr Straka nechytatelnou ranou zamířil pod horní tyč – 1:1. Obdržená branka však byla pro Rytíře živou vodou! Kořenář se ocitl pod smrští střel a jen s vydatnou pomocí bránících hráčů neinkasoval.

Kladeňáci si ve třetí části chtěli vzít vedení zpátky a byla na nich vidět obrovská touha! Adam Kubík nejprve v individuální akci na Kořenáře ještě nevyzrál, ale poté se v přesilovce už Rytíři radovali. Kubík přistrčil puk na kruh Davidu Tůmovi a kladenský kapitán rozvlnil síť – 2:1. Kladenský nátlak navíc pokračoval dál a přišlo i navýšení. Jakub Strnad dostal puk zpoza brány před brankoviště a Kořenář potřetí kapituloval – 3:1. Dukla se v závěru ještě snažila o zdramatizování, větší tlak už si ale nevytvořila.

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kubík (Kloz, Tůma), 51. Tůma (Kubík, Kloz), 52. Strnad (Přikryl, Bláha) – 34. Straka (Diviš)
Rozhodčí: Šír, Kika – Frodl, Zavřel
Vyloučení: 4:3